در این مقاله قصد داریم روش های مختلفی که میتوانید گوشی خود را رجیستر کنید را به شما آموزش بدهیم پس تا آخر باما همراه باشید.توجه داشته باشید برای رجیستر گوشی به هیچ شخصی نباید پولی پرداخت کنید و این فرایند کاملا رایگان و راحت قابل انجام است.

انواع روش های رجیستر کردن گوشی

  • کد USSD
  • وبسایت سامانه همتا
  • اپلیکیشن سامانه همتا

کد USSD

ساده ترین روش در بین سه روش ذکر شده کد USSD میباشد که ابتدا باید #۷۷۷۷* را شماره گیری کنید سپس در اولین مرحله باید فعالسازی را انتخاب کنید .

در مرحله بعد باید کد 15 رقمی  IMEI گوشی خریداری شده که بر روی کارتن گوشی نوشته شده است را ارسال کنید. بعد از انجام این مرحله در پنجره بعدی شماره تلفن همراه خود را نوشته و در اخرین گام کد فعالسازی (یک بارمصرف) را ارسال میکنید.

بعد از انجام این مراحل تقریبا کار تمام است و کافیست گزینه 1 را وارد کرده تا گوشی خریداری شده در سامانه همتا ثبت شود و نتیجه آن با پیامک برای شما ارسال شود.

مراحل اولیه رجیستر کردن از طریق کد USSD سامانه همتا.

وبسایت

درکنار کد USSD  میتوان از وبسایت همتا هم استفاده کنید. برای رجیستر گوشی از این طریق باید وارد وبسایت سامانه همتا و بخش فعالسازی شوید.

سپس به ترتیب شماره تلفن همراه، IMEI دستگاه و همچنین کد فعال سازی خود را در بخش های مربوط به آن ها تایپ و پس از درج کد امنیتی موجود در تصویر روی فعال سازی کلیک کنید.

رجیستر از طریق وبسایت سامانه همتا

اپلیکیشن سامانه همتا

سامانه همتا برای افرادی که استفاده از اپلیکشن را به چیز های دیگر ترجیح میدهند یک اپ طراحی کرده است. این اپ در عین سادگی بسیار کاربردی است. به راحتی و بدون اتلاف وقت میتوانید رجیستر گوشی خریداری شده خود را انجام دهید.

در هنگام ورود به اپلیکشن ابتدا گزینه «فعال سازی تلفن همراه» را انتخاب کنید. سپس همانند سایت باید شماره تلفن همراه، IMEI دستگاه و همچنین کد فعال سازی خود را وارد کنید.

برای دریافت اپلیکیشن های آی او اس و اندروید سامانه همتا می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

رجیستر از طریق اپلیکیشن سامانه همتا