اخبار

بررسی One UI 4، قابلیت ها و تغییرات محیط کاربری

بررسی one ul 4

پس از ماه ها انتظار ، سرانجام سامسونگ نسخه بتا رابط کاربری One UI 4 خود را بر اساس اندروید 12 عرضه کرد و کسانی که در آن برنامه ثبت نام کرده بودند قادر هستند آن را امتحان نمایند. همراه سایتا موبایل باشید با بررسی وان یوال 4

فهرست نوشته

One UI 4 رابط جدید سامسونگ برای محصولات این شرکت است که البته هنوز به طور رسمی برای Galaxy منتشر نشده است ولی به دلیل اینکه غول کره ای نخستین نسخه بتا خود را برای دانلود در دسترس قرار داده است ، ما توانستیم  ویژگی های اصلی آن را بدانیم. به نظر می رسد که در این نسخه رابط کاربری سامسونگ تفاوت زیادی با نسل قبل ندارد.

البته این تازه آغاز One UI 4 می باشد و هنوز فرصت های زیادی برای سامسونگ برای افزودن ویژگی های جدید وجود دارد. با این وجود ، سامسونگ به‌روزرسانی را برای گوشی های خود قرار داده است ولی تنها تعداد اندکی از دارندگان گوشی های Galaxy که در برنامه بتا ثبت نام کرده بودند می توانند آن را دانلود و آزمایش کنند. این احتمال حتی است که کسانی که در این برنامه ثبت نام کرده اند نتوانند به روز رسانی UI One UI 4 را دریافت کنند ، زیرا سامسونگ فقط آن را برای تعداد محدودی از کاربران عرضه می کند.

دقیقا مشابه اندروید 12 ، رابط One UI 4 از نظر ظاهر ، امنیت و حریم خصوصی بسیار تغییر کرده است ، اما تا کنون همه این تغییرات ناچیز به نظر می رسند و تأثیر چندانی بر تجربه کاربر ندارند. با این وجود ، در این مقاله ، ما تصمیم گرفتیم تمام تغییرات ایجاد شده در رابط کاربری سامسونگ در این نسخه جدید را بررسی کنیم تا از آنچه در نسخه نهایی خواهیم دید مطلع شویم. توجه داشته باشید که این ویژگی ها مخصوص اندروید 12 نبوده ، زیرا ویژگی های اندروید 12 تنها به One UI محدود نمی گردد.

صفحه شخصی سازی و هوم (Home)

وان یو ال 4

بارزترین تغییرات در One UI 4 ویژگی های سفارشی سازی صفحه اصلی و صفحه قفل می باشد. بیایید با صفحه اصلی شروع کنیم. در جایی که ابزارها تغییرات زیادی داشته اند و حالا ظاهرشان عوض شده است ، مطابق با زبان طراحی Material You دارای اندروید 12 هستند.این بدان معناست که آنها ظاهر گسترده تری دارند و در عین حال گوشه های آنان  نسبتاً خمیده می باشد.

تعدادی از ابزارهای خاص مثل ساعت های دوگانه طراحی شده اند که در طول روز تغییر می کنند. البته منظور از عوض شدن این بوده که زمانی که هوا روشن است ، تم این دو ویجت روشن است و زمانی که تاریک است ، تم آنان هم تیره خواهد شد. ولی بر عکس زبان طراحی Material You، این ویجت ها با توجه به رنگ پس زمینه عوض نمی شود. اما ما می توانیم این ویژگی را در نسخه نهایی ببینیم. در مورد حالت تاریک، شایان ذکر است که وقتی تلفن را روی حالت تاریک قرار می دهید ، نمادها نیز کمی تیره تر می شوند تا ظاهر یکپارچه به گوشی داده شود. البته ممکن است واکنش چندان مثبتی به این تغییر نشان ندهید ، زیرا احتمالاً هنگام تنظیم تاریکی گوشی ، لازم است کمی روشنایی صفحه را افزایش دهید. با این حال ، سامسونگ می خواست با این تغییر کم به چشم استراحت بدهد.

تغییر قفل صفحه

اندروید 12 one ui 4

صفحه قفل نیز تغییرات خوبی داشته  از جمله نصب برنامه ضبط صدا برای دسترسی سریع. علاوه بر این ، کنترل رسانه حالا به طور کامل روی صفحه قفل قرار می گیرد تا کاربر دسترسی زیادی به محتوای در حال پخش داشته باشد. البته ، صفحه قفل نه تنها محل گزینه های مربوط به رسانه است، بلکه در قسمت اعلان ها نیز قابل دسترسی است. در One UI 4 ، صفحه نمایش همیشه روشن هم تغییرات خوبی را تجربه کرده است.

مانند روشن یا خاموش کردن آن در زمان های خاص. به عنوان مثال ، هنگامی که فقط یک اعلان دریافت می شود ، این صفحه فعال می شود ، نه اینکه در همه حالت های فعال گردد. علاوه بر این ، تعدادی از تغییرات کوچک دیگر را همیشه می توانید در قسمت نمایشگر مشاهده کنید. به عنوان مثال ، افزودن استیکر های متحرک جدید ، تم های جالب و …

اعلانات

 one ul 4 Samsung

سال گذشته ، سامسونگ بیشتر توجه خود را به بخش تبلیغات معطوف کرد. امسال اما شاهد تغییرات عمده ای در این زمینه نیستیم. اما شکل و ظاهر آن نسبت به گذشته تغییر کمی کرده است. به عنوان مثال ، اعلانات حالا کمی کوتاهتر و جمع و جورتر هستند. پس زمینه آن هم در حالت تاریک و هم در حالت روشن کمتر شفاف است. کاشی های تنظیم سریع در مقایسه با قبل تغییر چندانی نکرده اند ولی کمی فشرده تر شده اند.

همچنین ، نوار لغزنده ای که برای افزایش یا کاهش روشنایی صفحه استفاده شده حالا کمی بزرگتر است تا دسترسی به آن را با نگه داشتن گوشی با یک دست آسان تر کنید. به غیر از این موارد ، ما هیچ تغییر دیگری در بخش تبلیغات نمی بینیم که تجربه کاربری را تغییر دهد. هنوز همان شکلی که همیشه در Galaxys دیده بودیم براساس زبان طراحی اندروید 12 یعنی material you  می باشد.

منوی اشتراک گذاری و صفحه کلید

 

سامسونگ چندین ویژگی جدید به صفحه کلید One UI 4 UI افزوده است که مهمترین آنها استیکرها و شکلک های متحرک هستند که حالا با ضربه زدن روی یک گزینه می توانید با سرعت زیادی به آنها دسترسی پیدا کرد. پشتیبانی بیشتر از برنامه های شخص ثالث به کیبورد افزوده شده است. به عنوان مثال ، می توانید دستور زبان را با صفحه کلید خود ترکیب کرده و از آن برای بهبود نوشتار خود استفاده کنید.

متأسفانه سامسونگ تمرکز خود را روی ایموجی های متحرک در این زمینه متمرکز کرده است ، در حالی که سایر قسمت های صفحه کلید نیز می توانند بهبود یابند. منوی اشتراک گذاری به روشی عوض شده تا کاربر بتواند مشخص کند که کدام گزینه ها را به ترتیب نمایش دهد. چنین به روزرسانی واقعاً مفید و ضروری بود زیرا می تواند این منو را از موارد اضافی پاک کرده و تنها مواردی را که کاربر واقعاً به آن احتیاج دارد نشان دهد.

حریم خصوصی

one ui سامسونگ 4

در کنار تغییراتی که گوگل در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت در اندروید 12 ایجاد کرده است ، سامسونگ نیز در این زمینه در رابط کاربری جدید خود تصمیماتی گرفته است. در One UI 4 ، کاربر اکنون می تواند برنامه هفتگی هر برنامه را مشاهده کند تا بداند در این چند روز کدام قسمت های تلفن به برنامه دسترسی داشته اند. همچنین گزینه ای برای نشان دادن دسترسی همه برنامه ها به کلیپ بورد ، میکروفون و دوربین وجود دارد تا کاربر بتواند همه برنامه ها را یک به یک بررسی کند تا متوجه شود.

همچنین ، اگر برنامه یا برنامه هایی به دوربین ، میکروفون یا هر دو دسترسی داشته باشند ، یک نشانگر در نوار وضعیت مشاهده می شود که در آن کاربر می تواند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کدام برنامه مجاز به دسترسی به هر دو و چه زمانی است وارد سیستم شود. در آخر ، در این ثسمت باید به ویژگی جدید اندروید 12 ، معروف به Private Compute Core اشاره کرد که به کاربر اجازه می دهد داده ها را در گوشی حذف کند ، و همچنین ویژگی هایی مانند پاسخ هوشمند یا ریپلای ، پیست یا پیشنهاد الصاق از صفحه کلید و غیره را داشته باشد.

دوربین

برنامه دوربین گوشی های سامسونگ همیشه خوب بوده و هنوز هم خوب است. پس ، گفتن اینکه تغییرات قابل توجهی در این زمینه وجود ندارد به این معنا نیست که سامسونگ در این زمینه عملکرد خوبی ندارد. به هر حال ، چیزی برای بهبود وجود نداشت. با این وجود ، از نظر ظاهر کلی کمپانی کره ای رابط کاربری را کمی منظم و تمیز ساخته است. به عنوان مثال ،

گوشی های سامسونگ به جای قرار دادن آیکون های زوم ، در حال حاضر با اعداد در رابط One UI 4 سروکار داشته ، که تشخیص حسگر مورد استفاده شما را آسان تر و دقیق تر می کند. قابلیت شروع فیلم گرفتن در حین نگه داشتن شاتر ثابت است ، اما اکنون کاربر می تواند قفل کرده و با کشیدن انگشت به بالا گزینه ضبط را قفل کند. همچنین ، نماد Scene Optimizer دیگر در تمام شرایط نوری ظاهر نشده ولی هنگام ضبط تصاویر در شب قابل مشاهده است. در آخر  در این بخش ما حالت Pro را می بینیم که ظاهر زیباتر را به دست آورده است. خطوط تنظیم فریم اکنون به طور خودکار روی تصاویر قرار می گیرند.

ویژگی های دیگر:

One UI 4 اندروید

One UI 4 تفاوت چندانی با نسخه قبلی ندارد و نمی توان تغییرات را قابل توجه دانست. با این حال ، این لیستی از تغییرات مثبتی بود که در این رابط مشاهده کردیم. تعدادی ویژگی دیگر و تغییرات کوچک وجود دارد که در ادامه مطلب بیان می کنیم.

One UI 4 در حال حاضر دارای یک نشانگر شارژ متحرک است که بسیار ساده اما زیبا است و باعث می شود گوشی در هنگام شارژ مدرن تر از رابط کاربری قبلی خود به نظر برسد. پنجره های تصویری و چند وظیفه ای اکنون گوشه های گردتری به جای مربع دارند Device Care در حال حاضر مجهز به گزینه Project Battery است که به تلفن اجازه داده در نهایت تا 85 درصد شارژ گردد ، بنابراین عمر باتری آن به سرعت کاهش نمی یابد  از ایموجی واقعیت افزوده اکنون می توان به عنوان یک تصویر مخاطب استفاده شود Samsung Good Lock در حال حاضر از بسته های نماد شخص ثالث پشتیبانی کرده که می توانید آنها را از طریق فروشگاه Play دانلود نمایید.

ایموجی ها را می توان از طریق برنامه ویرایش تصویر پیش فرض سامسونگ به تصاویر یا فیلم ها افزود. علاوه بر این گزینه ای به نام Object Eraser در قسمت Labs قرار داشته که به کاربران اجازه داده عناصر یا افراد ناخواسته را از تصاویر حذف کنند. دقیقاً همان کاری که قادر به انجام در فتوشاپ هستید.

لینک های کوتاه

iwo یا yun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *